APTAL BEYİN

aptal beyin

Aptal Beyin

Sinirbilim serisinin ikinci kitabı, sinirbilimci Dean Burnett tarafından yazılan Aptal Beyin. Sinirbilim okumak özellikle de yeni başlayanlar için sıkıcı olabiliyor. Terimlerin, cümlelerin ve beyin yapılarının havada kalması günlük hayat ile nasıl birleştirilebileceği bu sıkıcılığı daha da kamçılıyor. Aptal Beyin işte saydığım 2 özelliği de barındırmıyor. Sizlere günlük hayattan örneklerle beynin işleyişini anlatıyor. Bir odaya girdiğinizde o odaya neden girdiğinizi unuttuğunuz zamanlar oldu mu? İşte bunun gibi sayısız örnek ve sinirbilimsel açıklaması ile Aptal Beyin, popüler bilim kitaplarının belki de en eğlenceli olanı. İçinde pek fazla derin bilgi barındırmıyor oluşu bir eksi ama tabii ki sinirbilim serisinin ikinci kitabı olması da bu yüzden.

aptal beyin pdf

Size ismindeki gibi beynin sadece çok gelişmiş bir makine olmadığını, sık sık yanıldığını ve hatalar yaptığını da göstererek beyninize her zaman güvenmemeniz gerektiğini hoş bir dille anlatıyor. Bu kitaptan öğrendikleriniz ile hem eğlenecek hem de kitapta ilginç bulduğunuz konuları araştırmanız için kaynakçasında uygun kaynaklar bulacaksınız. Böylelikle hem eğlendiğiniz hem de biraz da olsun bilgilendiğiniz konular hakkında daha fazla şey katacaksınız kendinize. Kitabı bitirdiğinizde günlük hayatta beyninize ne kadar güvenebileceğiniz ile ilgili tatlı bir tereddütte kalacaksınız.

sinirbilimci


Kısacası Aptal Beyin klasik bir söz olarak “güldürürken düşündüren” içinde bolca eğleneceğiniz ve beyniniz ve günlük hayattaki davranışlarınız için yeni bir bakış açısı kazanabileceğiniz güzel bir başlangıç kitabı. Alanda yeni bir öğrenciyseniz hatta alandan bile değilseniz bile rahatlıkla okuyabileceğiniz bir kitap.

AYRICA GÖZ AT

2 thoughts on “APTAL BEYİN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir