Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten

erkekler-marstan-kadınlar-venüsten

Erkekler Mars’tan Kadınlar Venüs’ten iki farklı dünya bir gün tek bir dünyada karşılaşırsa neler olur? Mesela ne derler birbirlerine ya da aynı dili bile konuşmuyor olabilirler, bu zamana kadar hiç böyle bir varlık yoktur ki onun dünyasında. Hisleri bile değişti Marslının/Venüslünün onu gördüğünde… Marslı ve Venüslü, her ikisi de anladılar ki, böylesi söze bile dökemediği şeyler farklılaşıyor ise o farklıdır; kendi gibi değildir. Onu doğru anlamayı ve buna göre konuşmayı öğrenmelidir.

Eğer daha fazla kitap özeti ve analizi istiyorsan hemen göz at

Cinsiyet olarak farklılıklar konusu çok fazla çalışmaya konu olmuştur. Psikoloji literatüründe ise anatomik beynin yapısal farklılıkları, işlemleme ve bellek farklılıkları, duygu dışavurumu, algılama farklılıkları vs. gibi pek çok farklılıkların tartışıldığı çalışmalar mevcuttur. Bahsedilen aynı olmama beraberinde aynı olmayan, iletişim yapısını getirir. İletişimde birbirini anlamayan, vereceği tepkinin  şiddeti ve ne olması gerektiği gibi konularda fikri olmayan kişilere, bu kitap öneri niteliğindedir. 

Kadınların ve erkeklerin iletişim farklılıklarına, beklentilerini, çeşitli durumlardaki duygularını ve tepkilerini hikayeleştirerek anlatan John GRAY, bu kitap ile çok sayıda iletişimsel çatışmanın önüne geçilebileceği vurgusunu yapıyor. Yerinde gözlemler ve öneri örnekleri ile gayet başarılı olan kitap, umarım size de gereken izi bırakır. Keyifli okumalar

Telegram Grubumuz: https://t.me/etkinpsikoloji

İnstagram: https://www.instagram.com/etkin.psiko…

Pinterest https://tr.pinterest.com/etkinpsikolo…

Twitter : https://twitter.com/etkinpsikoloji

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir