PSİKOSOYBİLİM

Psikosoybilim

PSİKOSOYBİLİM

“Psikosoybilim, bir teknik ve bir bilim; ruhsal mirasımızı anlamamızı, onu en iyi şekilde kullanmamızı ve eğer gerekirse, dönüştürmemizi sağlayan bir yöntemdir. Klinik psikolojiden yola çıkılarak oluşturulan bu bilim, önemli yaşamsal olaylar ve bağlantılarla zenginleştirilmiş şecere bilgisine dayanır.”

psikosoybilim-ozet

Kitabımız psikoterapist Anne Ancelin Schützenberger tarafından kaleme alınmış. Travmaların kuşaklar aşırı ve kuşaklararası bilinçaltı aktarımı, bilinçaltı aile sadakati, yıldönümü sendromu, toksik ebeveynler, zeigarnik etkisi gibi temel kavramları hepimizin hayatında en az bir kez yaşamış olduğu açık örneklerle anlatıyor.

  • 27. Yaşınızın mayıs ayından itibaren her sene mayıs ayında ağrıyan ve tıbbı bir teşhis konulamamış dizinizin ağrısının, büyük büyük dedenizin, 2. Dünya Savaşı sırasında dizinden yaralanmış olmasından kaynaklanabileceğini, hiç düşünmüş müydünüz?

BU KİTABI OKUYANLARIN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ DİĞER KİTAP

Ailemizden bize kalan tek miras maddi miras değildir. Onların acıları (fiziksel ve ruhsal), ıstırapları, hayalleri, sevinçleri, deneyimleri bize bir parça da olsa aktarılır. Bu miras 17 kuşak boyunca taşınabilir. Ama tabii ki bize kaldı diye bütün iyi ve kötü deneyimleri yaşatmak zorunda değiliz. Bizim hoşumuza giden iyi huyları tutup, yaraların, hataların yükünü omzumuzdan atabiliriz. 

“Aile bahçemizden çiçek özü toplayabiliriz.”

Kitabımızın ana fikri kısaca bu şekilde. Yaşadığımız her kötü şey için kendimizi suçlamadan önce durup bir aile geçmişimize göz atmakta fayda var. Her hatamız bize ait olmayabilir. Sebebini anlayamadığımız bütün mutsuzluklarımızın sorumlusu yüksek ihtimalle biz değiliz… 

Bu kitap geçmişin yükünden kurtulmak isteyen, anlamlandırmadığı ıstıraplar çeken, bilinçsiz seçimlerinin kaynağını arayan… Kısacası herkesin kendinden bir şey bulabileceği oldukça zengin ve bilimsel temellerle dayandıralarak yazılmış çok zengin bir yapıt. 

Telegram Grubumuz: https://t.me/etkinpsikoloji

İnstagram: https://www.instagram.com/etkin.psiko…

Pinterest https://tr.pinterest.com/etkinpsikolo…

Twitter : https://twitter.com/etkinpsikoloji

AYRICA GÖZ AT

SANA GÜL BAHÇELERİ VADETMEDİM

APTAL BEYİN

Veronika Ölmek İstiyor

ZENGİN BABA YOKSUL BABA

Martı Jonathan Livingston

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir