Veronika Ölmek İstiyor

veronika-ölmek-istiyor

Yaşamında bir şeylerin eksikliğini hisseden Veronika, kendini bir çıkmazda hisseder. Onu bu çıkmaza sürükleyen ilk neden, her şeyin aynı olması. Diğeri ise dünyada yanlış olan bunca şeyden birini bile düzeltebilecek gücünün olmaması, bu durumun içindeki acizlik hissini büyütmesive hissettiği bu acizlikle başa çıkamaması; yani bir kısır döngü içerisinde çıkışı araması… 

Hapsolduğu kısır döngü, her şeyi olmasına rağmen hiçbir şeyi yokmuş gibi hissetmesine sebep olan Veronika için yaşamın bir önemi kalmamıştır, hissettiği yalnızlık onu boğmaktadır ve tek çıkış ölümdür! Beş kutu ilaç içerek hayattan çıkıp gidebilmeyi umut eder. İlaçların etkisini göstermesini beklerken kurcaladığı dergide ülkesi Slovenya’nın nerede olduğu hakkında bir yazı okur ve ülkesinin yerinin bilinmemesine sinirlenir. Bunun ölmesi için güzel bir sebep oluşturacağını düşünür, bir mektup yazar. Bu onun gözünde bir intihar mektubu niteliği taşımaktadır.


BU KİTABI OKUYANLARIN EN ÇOK TERCİH ETTİĞİ DİĞER KİTAP

veronika-olmek-istiyor-ozet

Uyandığında kendini akıl hastanesinde bulan Veronika, ne olduğunu anlayamadan son birkaç gününün kaldığını öğrenir. Yaşam ve ölüm arasında bir arafa hapsolan kızımız, ölümün düşündüğü kadar kolay, yaşamınsa hayal ettiği kadar boş olmadığı gerçeğiyle yüzleşir.. Akıl hastanesinde olduğu için içinden geldiği gibi hareket eden Veronika, dilediği gibi davrandığında yaşamın daha yaşanılası olduğunu keşfeder… Aşkın ve samimiyetin insana yaşam sevinci verebilecek kadar güçlü olduğunu gözler önüne seren bu kitap, 20’li yaşlardaki herkesin yaşayacağı problemlere yer verdiği için yer almalı raflarımızda.

“Herkes akvaryumun cam duvarlarının dışında olup bitenleri fark etmekten dikkatle kaçınıyor. Bu durum bana uzun bir süre iyi geldi, yararlı oldu, rahat ettirdi. Ama insan değişiyor. Artık serüven peşinde koşmak istiyorum.”

Telegram Grubumuz: https://t.me/etkinpsikoloji

İnstagram: https://www.instagram.com/etkin.psiko…

Pinterest https://tr.pinterest.com/etkinpsikolo…

Twitter : https://twitter.com/etkinpsikoloji

AYRICA OKUMAN GEREKEN KİTAP ANALİZLERİ

İnsanın Fabrika Ayarları 1

APTAL BEYİN

ZENGİN BABA YOKSUL BABA

TONGUE-FU (SÖZLÜ DÖVÜŞ SANATI)

MOMO – MICHAEL ENDE

3 thoughts on “Veronika Ölmek İstiyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir